Komfortowe wnętrza
dla Ciebie i Twoich gości

pokoje, apartamenty, mieszkania - kompleksowo!

Władysławowo

Władysławowo to bardzo popularne wśród turystów miasto, położone w powiecie puckim. Wspaniałe piaszczyste plaże, czyste powietrze i nieskażona przyroda oraz bogata infrastruktura stanowią magnez dla licznych wczasowiczów.

Noclegi we Władysławowie nie stanowią problemu, jest bardzo dużo miejsc w pensjonatach oraz domach przeznaczonych dla wczasowiczów. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, w zależności od budżetu jakim dysponuje: pokoje gościnne, apartamenty, domy gościnne, kwatery. W pobliżu jest też agroturystyka oraz domki letniskowe. Różnią się one oczywiście standardem oferowanych usług. Część bazy noclegowej pamięta jeszcze dawne lata, kiedy to turyści bili się o noclegi. Dziś to oferujący pokoje muszą zachęcić jakoś gości – dlatego z roku na rok sytuacja wygląda dużo lepiej.

Wypoczynek we Władysławowie może być urozmaicony licznymi atrakcjami, przygotowanymi dla gości. Można tu zjeść smażoną lub wędzoną rybę w licznych smażalniach i restauracjach, potańczyć, posłuchać muzyki. Gdy pogoda wyklucza opalanie na plaży, są inne możliwości satysfakcjonującego spędzenia czasu

Jakie są atrakcje Władysławowa?

W centrum miasta, w Domu Rybaka znajduje się wieża widokowa, z której przy dobrej pogodzie widać cały Półwysep Helski. Jest tam również Muzeum Motyli z bogatą ekspozycją motyli, żuków i skorpionów. We Władysławowie są też inne ciekawe muzea:

  • Muzeum Figur Woskowych
  • Muzeum Iluzji
  • Muzeum Latarnictwa w latarni morskiej

Będąc na wczasach z pewnością trzeba odwiedzić słynny Ośrodek Sportu w Cetniewie z aleją gwiazd sportu. Ciekawą atrakcją dla rodzin z dziećmi jest Ocean Park, z rzeźbami, repliką wioski rybackiej, karuzelami oraz placem zabaw. W zabytkowej Hallerówce, w której generał wypoczywał latem, utworzona jest obecnie Izba Pamięci gen. J. Hallera. W kościele WNMP odbywają się letnie koncerty organowe i kameralne.

Na turystów czekają w porcie statki oferujące rejsy po Bałtyku. Płytka woda w Zatoce Puckiej daje możliwość uprawiania sportów wodnych. Warto też odwiedzić pobliski Wąwóz Chłapowski, zajmujący pow. 24ha. Rosną tam ciekawe gatunki roślin. Gleba ma barwę czerwoną ze względu na występujące w wodach gruntowych żelazo. Innym atrakcyjnym miejscem są bagna „Słone Łąki”, położone na terenie rezerwatu przyrody.

Gmina miejsko – wiejska Władysławowo jest najbardziej wysunięta na północ a najdalszym punktem jest Rozewie, licznie odwiedzane przez wczasowiczów. W pobliżu znajdują się atrakcyjne miejscowości tj: Jastrzębia Góra, Karwia czy Chałupy. Można dostać się tam często jeżdżącymi busikami jeśli nie przyjechało się samochodem.

Wypoczynek na morzem to przede wszystkim spacer po mokrym piasku wzdłuż brzegu, szum morza, widok wszędobylskich mew. Do tego trzeba dodać pyszną, świeżą rybkę, dobre lody czy gofry i wypoczynek można uznać za udany. Tym bardziej, że mamy czas dla siebie i możemy go spędzić dowolnie, na wycieczce do Gdańska czy z książką na plaży.