Komfortowe wnętrza
dla Ciebie i Twoich gości

pokoje, apartamenty, mieszkania - kompleksowo!

Półwysep Helski

Odwiedzenie Półwyspu Helskiego jest świetną okazją do stanięcia na krańcu naszego kraju. I chociaż ta piaszczysta kosa mierzy zaledwie 35 km to posiada bogatą ofertę turystyczną. Liczne noclegi stanowią wspaniałą bazę do planowania swoich wakacji. Warto zacząć planować swój kolejny wypoczynek właśnie w tym miejscu, bo dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego.

Fokarium

Jest to obowiązkowy punkt każdego wypoczynku na Helu. Fokarium w Helu jest czynne przez cały rok, dzięki czemu o każdej porze roku będziemy mogli zobaczyć te niesamowite zwierzęta. Celem Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego Fokarium, którego częścią jest ten ośrodek jest przywrócenie bałtyckiej populacji tego gatunku zwierząt. Dodatkowo schronienie znajdują to foki ranne i chore.

Port morski

Aktualnie port na Helu ma spore znaczenie pod względem turystycznym. Obecnie można wybrać się na wycieczkę statkami oraz kutrami rybackimi, a także dotrzeć do Trójmiasta. Poza tym port pełni tradycyjne funkcje, a więc jest to dobra okazja do zobaczenia statków i pracy marynarzy. 

Bunkier Makabra XX wieku

Dla osób interesujących się historią to prawdziwa gratka. W ocalałym z czasów II Wojny Światowej bunkrze znajduje się wystawa ukazująca ówczesne czasy. W tym muzeum możemy poczuć to co czuli ludzie w tamtym okresie. Strach i ból niewinnych unoszący się w powietrzu jest podkreślany przez efekty multimedialne i interaktywne. 

Kitesurfing

Półwysep Helski to idealne miejsce do spróbowania swoich sił w kitesurfingu. Liczne szkolenia i kursy pozwolą na każdym poziomie zaawansowania spędzić aktywnie wczasy. Ten sport wodny to świetny sposób na odreagowanie stresu i wzmocnienie swojej wytrzymałości fizycznej. Po urlopie spędzonym na desce z całą pewnością poczujesz się usatysfakcjonowany i zrelaksowany!

Domki ryglowe

Na obszarze Helu znajduje się małe miasteczko z domkami ryglowymi, w których na przełomie XVIII i XIX w. mieszkali rybacy. Architektura tych domków charakteryzuje się niską kondygnacją i typowy rozkład wnętrz. Domki te są obecnie wykorzystywane jako sklepy z pamiątkami, klimatyczne restauracje i kawiarnie oraz smażalnie ryb.

Jak można zauważyć – Hel posiada bogatą ofertę turystyczną. Podczas wypoczynku nie sposób jest się tutaj nudzić i to bez względu na pogodę. Podczas ulewy i pochmurnych dni z całą pewnością zainteresowaniem cieszą się muzea i nastrojowe lokale gastronomiczne. Z kolei w upalne dni warto spędzić czas aktywnie na plaży szkoląc swoje umiejętności na desce kitesurfingowej!