• kuchnia

Apartament 55m2. Gdańsk, ulica Szeroka

Ciepły majowy dzień. Dookoła Stare Miasto budzi się do życia, a my miny mamy nietęgie. Przed nami trudne wyzwanie - przekształcić wysłużone mieszkanie, w jednym z okolicznych budynków, w luksusowy apartament, który będzie służył setkom turystów tłumnie odwiedzających Gdańsk.

Właściciel wybrał ofertę zarządzania apartamentami w naszym siostrzanym BillBerry Apartments. Wcześniej jednak lokum musi przejść poważną metamorfozę. Rynek wynajmu w Trójmieście jest bardzo konkurencyjny i każdy apartament musi mieć to "coś", jeśli chce się wyróżnić na tle innych.

Zaczęło się jak zwykle od godzin spędzonych na rozmowach, mierzeniu, projektowaniu, przygotowywaniu kosztorysów i tym podobnych. Nasi projektanci sprostali zadaniu i udało się przygotować projekt, który jednocześnie realizował pomysły właściciela, był możliwy do wykonania w założonym budżecie i jeszcze prezentował się okazale.

Na papierze (a raczej ekranie komputera) wszystko pięknie wygląda, ale teraz te plany trzeba urzeczywistnić i tu zaczyna się to, co tygryski lubią najbardziej.

Otwieramy drzwi do apartamentu i... już wiemy, ile pracy nas czeka. Leci wszystko: okna, podłogi (parkiet był piękny, ale w złym stanie - udało się go uratować tylko w dwóch pomieszczeniach), ściany, kuchnia (apartament uzyska dzięki temu nową sypialnię i estetyczny aneks kuchenny w salonie), futryny - jednym słowem totalna demolka.

Osiem tygodni później to miejsce jest zupełnie odmienione. Wymieniono instalację elektryczną, gazową i wodną. Zniknęły drewniane okna, smutne kolory i osowiałe wnętrza. Pojawiła się wygodna i funkcjonalna nowoczesna łazienka, dodatkowa sypialnia, a balkon zmienił się w całkiem przyjemny i relaksujący kącik. Zresztą oceńcie sami.

Opuszczając ten apartament, mieliśmy dużą satysfakcję z wykonanej pracy. Udało nam się przywrócić blask temu miejscu i wierzymy, że dzięki temu kolejni odwiedzający go goście poczują się w nim komfortowo i docenią jego zalety.

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.